Studie Aloe vera [2]

Genová exprese buněk rakoviny prsu v reakci na léčbu Aloe emodinem

Rakovina prsu je nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu u žen. U rakoviny prsu je alarmující a vysoká úmrtnost. Aloe emodin (AE) je biologicky účinná přírodní látka prokázaná v gelu listů Aloe Vera. U Aloe emodinu bylo zjištěno několik léčivých vlastností včetně antioxidačního, antivirového a protinádorového působení.


Fytosteroly z Aloe vera, jaterní geny a metabolické poruchy při obezitě a diabetes

Výzkum účinků orálního podávání antidiabetických fytosterolů lophenol a cykloartanol izolovaných z Aloe vera na jaterní geny a metabolismus glukózy a lipidů. Testováno na ZDF potkanech s diabetes mellitus 2. typu.


Účinek Aloe vera gelu na složení moči u dospělých

Studie o účinku konzumace Aloe vera gelu na chemické složení moči u dospělých při prevenci tvorby ledvinových kamenů. Změny ve složení moči vyvolané pitím aloe gelu vykazují potenciál při prevenci tvorby ledvinových kamenů.


Aloe vera gel urychluje hojení radiací postižené tkáně

Orálním podáváním Aloe vera gelu se urychlí radiací zpomalené hojení ran u takto postižené tkáně. Dochází ke stimulaci produkce transformačního růstového faktoru TGF-β-1 a růstového faktoru fibroblastů bFGF.


Hydratační efekt Aloe vera extraktu v kosmetických přípravcích

Mrazem vysušený extrakt z Aloe vera je přirodní účinnou přísadou zlepšující hydrataci kůže. Aloe má vysoký obsah polysacharidů, které zřejmě díky své smáčivosti zvlhčují pokožku. Testy a zpracování výsledků proběhly v Brazílii.