střevní potíže

Colostrum a střevní potíže

Všichni jsme během svého života určitě zažili nepříjemné střevní potíže, jako jsou průjem, zácpa, střevní viróza. Jak jsme již v úvodníku řekli, funkci střev nelze ničím nahradit, protože kromě vstřebávání živin (makronutrienty, mikronutrienty) se na střevní sliznici odehrávají důležité imunitní procesy. Střeva jsou, bohužel, také vstupní bránou pro viry, bakterie, prvoky a parazity, které po proniknutí do našeho těla vyvolávají řadu onemocnění, často i velmi závažných.

Význam Colostra pro správnou funkci střev

Látky obsažené v Colostru podporují růst a vývoj kolonií střevních bakterií, které jsou nezbytné pro rozklad potravy ve střevech. Růstové faktory, kterých Colostrum obsahuje velké množství, podporují obnovu mukózní (slizniční) výstelky střev. Ta má zásadní význam, protože představuje přirozenou bariéru proti vnikání toxických látek a patogenů do organismu. Střevní výstelka je skutečně dobře promyšlený systém, který zjednodušeně řečeno funguje jako "vrátný". Podrobnější informace o Colostru najdete na monotematickém webu zde: [www.colostrum-info.cz]

Kolostrum jako základní doplněk stravy

Pro zvýšení účinnosti jiných doplňků stravy se doporučuje užívat současně kombinaci několika doplňků. Kolostrum dokáže reparovat sliznici a snižovat propustnost střev a zlepšovat tak vstřebávání živin, tedy i dalších doplňků stravy. Imunoglobuliny v kolostru současně zvyšují obranyschopnost před toxiny a patogeny. Proto můžeme o kolostru směle říci, že je základním doplňkem stravy. Kombinovat Aloe Vera, probiotika, houbu Reishi a další potravinové doplňky s kolostrem je daleko účinnější než samostatné užívání doplňků.

K antibiotikům patří probiotika

Pokud Vám lékař předepíše antibiotika a nezmíní se o probioticích, měli byste to považovat za varovný signál. Nebojte se ho zeptat, zda jste podle něj na probiotika alergičtí nebo jestli se ve vašem konkrétním případě probiotika nesmí podávat z důvodu nějaké kontraindikace. A pokud vám srozumitelně nevysvětlí důvod nepodávání probiotik, zamyslete se nad tím, proč vám lékař zamlčuje informace o tom, co je pro vás prospěšné a raději se poohlédněte po jiném, pro kterého je plnění Hypokratovy přísahy na 100 % samozřejmostí.

Antibiotika ničí probiotické bakterie

Při infekčních onemocněních se zcela běžně nasazují antibiotika. Jejich úkolem je zničit škodlivé patogeny. Jenže, působením antibiotik se ničí také tzv. střevní mikroflóra, což jsou kmeny přátelských probiotických bakterií, bez kterých nemohou ve střevech probíhat potřebné procesy. Nadměrné podávání antibiotik proti patogenům vede k oslabování schopnosti střev odolávat novým atakům patogenů v budoucnu.